Intervision Foods - en to pt_PT translation catalogue (38 entries)

en: Title
pt_PT: por Title

en: Search
pt_PT: por Search

en: Email Address
pt_PT: por Email Address

en: Log In
pt_PT: por Log In

en: Log me in automatically
pt_PT: por Log me in automatically

en: Password
pt_PT: por Password

en: Join Now
pt_PT: por Join Now

en: Create an Account
pt_PT: por Create an Account

en: Forgot Password?
pt_PT: por Forgot Password?

en: Enter your email address
pt_PT: por Enter your email address

en: Reset Password
pt_PT: por Reset Password

en: This email address is already associated with an account. Please log in to that account, or enter a different email address to create a new account.
pt_PT: por This email address is already associated with an account. Please log in to that account, or enter a different email address to create a new account.

en: <br />Or click <a href="%s">here</a> if you have an account but have forgotten your password.
pt_PT: por <br />Or click <a href="%s">here</a> if you have an account but have forgotten your password.

en: Register
pt_PT: por Register

en: Thank you! Your registration has been successfully completed.
pt_PT: por Thank you! Your registration has been successfully completed.

en: This email address is already associated with an account.
pt_PT: por This email address is already associated with an account.

en: Personal Information
pt_PT: por Personal Information

en: Select One
pt_PT: por Select One

en: First Name
pt_PT: por First Name

en: Last Name
pt_PT: por Last Name

en: Company
pt_PT: por Company

en: Confirm Password
pt_PT: por Confirm Password

en: Invalid Email Address or Password
pt_PT: por Invalid Email Address or Password

en: Your account is not approved yet
pt_PT: por Your account is not approved yet

en: Your account is not active
pt_PT: por Your account is not active

en: Your profile has been updated
pt_PT: por Your profile has been updated

en: Your profile  is currently being edited by "%firstName% %lastName%" %userRoleTitle%. Please try again later.
pt_PT: por Your profile  is currently being edited by "%firstName% %lastName%" %userRoleTitle%. Please try again later.

en: Headed to Edit Profile
pt_PT: por Headed to Edit Profile

en: Profile has been updated
pt_PT: por Profile has been updated

en: Leave blank to keep current password unchanged
pt_PT: por Leave blank to keep current password unchanged

en: Your session has expired.<br />Your changes are not saved. Please login below:
pt_PT: por Your session has expired.<br />Your changes are not saved. Please login below:

en: This is a required field
pt_PT: por This is a required field

en: Email is in wrong format
pt_PT: por Email is in wrong format

en: '%hostname%' is not a valid hostname
pt_PT: por '%hostname%' is not a valid hostname

en: Save
pt_PT: por Save

en: Cancel
pt_PT: por Cancel

en: You are logged in as
pt_PT: por You are logged in as

en: Log out
pt_PT: por Log out
