Development (trunk) - en to uk translation catalogue (832 entries)

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
uk: Відображено %1$d&ndash;%2$d з %3$d результатів

en: %d item | %d items
uk[0]: %d елемент
uk[1]: %d елементи
uk[2]: %d елементів

en: %s customer review | %s customer reviews
uk[0]: %s відгук
uk[1]: %s відгуків
uk[2]: %s відгуків

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
uk[0]: %s додано до кошика.
uk[1]: %s додано до кошика.
uk[2]: %s додано до кошика.

en: %s in stock
uk: %s в наявності

en: %s parameter is missing
uk: параметр %s відсутній

en: %s removed.
uk: %s видалено.

en: %s review for %s | %s reviews for %s
uk[0]: %s відгук для %s
uk[1]: %s відгуків до %s
uk[2]: %s відгуків до %s

en: &#197;land Islands
uk: &#197;ландські острови

en: (Includes %s)
uk: (Включаючи %s)

en: (can be backordered)
uk: (може бути зарезервовано)

en: (no title)
uk: (без назви)

en: A user could not be found with this email address.
uk: Користувач не може бути знайдений з цією адресою електронної пошти.

en: AND
uk: ТА

en: API Key
uk: Ключ API

en: ASC
uk: ВИСХ

en: Active
uk: Діючий

en: Active Filters
uk: Діючі фільтри

en: Add File
uk: Додати файл

en: Add Images to Product Gallery
uk: Додати зображення до галереї продукту

en: Add Key
uk: Додати ключ

en: Add New Product
uk: Додати новий продукт

en: Add New Product Category
uk: Додати нову категорію продуктів

en: Add New Product Tag
uk: Додати нову позначку продукту

en: Add Product
uk: Додати продукт

en: Add a review
uk: Додати відгук

en: Add or remove Product Tags
uk: Додати або видалити позначки продукту

en: Add product gallery images
uk: Додати зображення в галерею

en: Add products
uk: Додати продукти

en: Add to cart
uk: Завантажити бонус (PDF)

en: Add to gallery
uk: Додати у галерею

en: Add variation
uk: Додати варіант

en: Add-ons
uk: Додатки

en: Additional Information
uk: Додаткова інормація

en: Address
uk: Адреса

en: Address changed successfully.
uk: Адреса успішно змінена.

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
uk: Категорії

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
uk: Купони

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
uk: Замовлення

[ctx: Admin menu name]
en: Products
uk: Продукти

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
uk: Класи доставки

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
uk: Теґи

en: Advanced
uk: Додатково

en: Afghanistan
uk: Афганістан

en: Albania
uk: Албанія

en: Algeria
uk: Алжир

en: All Product Categories
uk: Всі категорії продуктів

en: All Product Tags
uk: Всі позначки продукту

en: All Products
uk: Всі продукти

en: An account is already registered with your email address. Please login.
uk: Рахунок вже зареєстрований на вашу адресу електронної пошти. Будь-ласка, увійдіть.

en: Andorra
uk: Андорра

en: Angola
uk: Ангола

en: Anguilla
uk: Ангілья

en: Antarctica
uk: Антарктида

en: Antigua and Barbuda
uk: Антигуа і Барбуда

en: Any %s
uk: Будь-який %s

en: Application Authentication Request
uk: Запит аутентифікації додатків

en: Application/Software
uk: Програма

en: Apply Coupon
uk: Застосувати купон

en: Approve
uk: Підтвердити

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
uk: Ви точно хочете видалити усі варіанти? Скасувати дію буде неможливо.

en: Are you sure you want to remove this variation?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити цей варіант?

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Armenia
uk: Вірменія

en: Aruba
uk: Аруба

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Australia
uk: Австралія

en: Australian Capital Territory
uk: Австралійська столична територія

en: Austria
uk: Австрія

en: Available on backorder
uk: Доступний для повернення

en: Average
uk: Нормально

en: Average Rating
uk: Середня оцінка

en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

en: Backordered
uk: Зарезервовано

en: Bagerhat
uk: Багерхат

en: Bahamas
uk: Багамські острови

en: Bahrain
uk: Бахрейн

en: Bandarban
uk: Бандарбан

en: Bangladesh
uk: Бангладеш

en: Barbados
uk: Барбадос

en: Barguna
uk: Баргуна

en: Barisal
uk: Барісал

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
uk: Залиште відгук першим &ldquo;%s&rdquo;

en: Belarus
uk: Білорусь

en: Belau
uk: Белау

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Belize
uk: Белиз

en: Benin
uk: Бенин

en: Bermuda
uk: Бермудські Острови

en: Bhola
uk: Бхола

en: Bhutan
uk: Бутан

en: Billing &amp; Shipping
uk: Платіжна &amp; Доставка

en: Billing Address
uk: Платіжна адреса

en: Billing Details
uk: Деталі платежу

en: Billing Email
uk: адреса електронної пошти рахунків

en: Billing address
uk: Платіжна адреса

en: Bogra
uk: Богра

en: Bolivia
uk: Болівія

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
uk: Бонайре, Сінт-Естатіус і Саба

en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія і Герцеговина

en: Botswana
uk: Ботсвана

en: Bouvet Island
uk: острів Буве

en: Brahmanbaria
uk: Брахманбарія

en: Brazil
uk: Бразилія

en: British Indian Ocean Territory
uk: Британська територія Індійського океану

en: British Virgin Islands
uk: Британські Віргінські острови

en: Brunei
uk: Бруней

en: Buenos Aires
uk: Буенос-Айрес

en: Bulgaria
uk: Болгарія

en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

en: Burundi
uk: Бурунді

en: Buy Now
uk: Купити зараз

en: Calculate Shipping
uk: Розрахувати доставку

en: Cambodia
uk: Камбоджа

en: Cameroon
uk: Камерун

en: Canada
uk: Канада

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Cape Verde
uk: Кабо-Верде

en: Card Code
uk: Код Картки

en: Card Number
uk: Номер Картки

en: Cart
uk: Кошик

en: Cart Totals
uk: Підсумки кошика

en: Catalog
uk: Каталог

en: Catalog/search
uk: Каталог/пошук

en: Catamarca
uk: Катамарка

en: Categories
uk: Категорії

en: Category: | Categories:
uk[0]: Категорія:
uk[1]: Категорії:
uk[2]: Категорії:

en: Cayman Islands
uk: Кайманові острови

en: Chaco
uk: Чако

en: Chandpur
uk: Чандпур

en: Checkout
uk: Оплата

en: China
uk: Китай

en: Chittagong
uk: Читтагонг

en: Choose an image
uk: Виберіть зображення

en: Choose an option
uk: Оберіть параметр

en: Choose from the most used Product tags
uk: Оберіть із найвикористовуваніших позначок продукту

en: Christmas Island
uk: острів Різдва

en: Chuadanga
uk: Чуаданга

en: Chubut
uk: Чубут

en: City
uk: Місто

en: Clear
uk: Очистити

en: Click here to enter your code
uk: Натисніть тут, щоб ввести код

en: Click here to login
uk: Натисніть сюди, щоб увійти

en: Click to toggle
uk: Нажміть для зміни

en: Close
uk: Закрити

en: Cocos (Keeling) Islands
uk: Кокосові (Кілінг) острови

en: Code
uk: Код

en: Colombia
uk: Колумбія

en: Comilla
uk: Комілла

en: Comoros
uk: Коморські острови

en: Complete
uk: Виконано

en: Configure
uk: Конфігурувати

en: Congo (Brazzaville)
uk: Конго (Браззавіль)

en: Congo (Kinshasa)
uk: Конго (Кіншаса)

en: Consumer Key is invalid
uk: Ключ клієнта невірний

en: Consumer Key is missing
uk: Ключ клієнта відсутній

en: Consumer Secret is invalid
uk: Секрутне слово клієнта невірне

en: Consumer Secret is missing
uk: Секретне слово клієнта відстунє

en: Consumption tax
uk: Податок на споживання

en: Content
uk: Вміст

en: Continue
uk: Продовжити

en: Cook Islands
uk: Острови Кука

en: Corrientes
uk: Коррієнтес

en: Cost
uk: Вартість

en: Costa Rica
uk: Коста-Ріка

en: Coupon code
uk: Код купону

en: Coupon type
uk: Тип купону

en: Coupon(s) Used
uk: Купон(ів) використано

en: Coupons
uk: Купони

en: Cox's Bazar
uk: Кокс-Базар

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
uk: Створити обліковий запис, ввівши наступні дані. Якщо ви постійний покупець будь-ласка, увійдіть у верхній частині сторінки.

en: Create an account?
uk: Створити рахунок?

en: Create variations from all attributes
uk: Створити варіанти для усіх атрибутів

en: Croatia
uk: Хорватія

en: Cuba
uk: Куба

en: Cura&Ccedil;ao
uk: Кюрасао

en: Current Page
uk: Поточна сторінка

en: Custom:
uk: Користувацький:

en: Customer Details
uk: Реквізити клієнта

en: Customer details
uk: Деталі замовника

en: Cyprus
uk: Кіпр

en: Czech Republic
uk: Чеська Республіка

en: DESC
uk: НИЗХ

en: Date
uk: Дата

en: Date:
uk: Дата:

en: Default
uk: За замовчуванням

en: Default sorting
uk: Сортування за замовчуванням

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete Permanently
uk: Видалити назавжди

en: Delete all variations
uk: Видалити усі варіанти

en: Delete image
uk: Видалити зображення

en: Delete this item permanently
uk: Видалити цей ітем назавжди

en: Denmark
uk: Данія

en: Deny
uk: відмовити

en: Description
uk: Опис

en: Description (optional)
uk: Опис (не обов'язково)

en: Description is missing.
uk: Опису немає.

en: Dhaka
uk: Дакка

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Dinajpur
uk: Дінаджпур

en: Disabled
uk: Вимкнений

en: Disabled <span class="count">(%s)</span>
uk: Вимкнений <span class="count">(%s)</span>

en: Discount
uk: Знижка

en: Discount:
uk: Знижка:

en: Display the user's Cart in the sidebar.
uk: Відображати Кошик користувача у бічій колонці.

en: Djibouti
uk: Джибуті

en: Do not allow
uk: Не дозволяти

en: Dominica
uk: Домініка

en: Dominican Republic
uk: Домініканська Республіка

en: Download
uk: Завантажити

en: Download Expiry
uk: Термін завершується

en: Download Limit
uk: Ліміт завантажень

en: Download Type
uk: Тип завантаження

en: Downloadable
uk: Із завантаженням

en: Dropdown
uk: Випадаючий список

en: Duplicate
uk: Дублювати

en: ERROR
uk: Помилка

en: Ecuador
uk: Еквадор

en: Edit
uk: Редагувати

en: Edit Address
uk: Редагувати адресу

en: Edit Product
uk: Редагувати продукт

en: Edit Product Category
uk: Редагувати категорію продуктів

en: Edit Product Tag
uk: Редагувати позначку продукту

en: Egypt
uk: Єгипет

en: El Salvador
uk: Сальвадор

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Email you used during checkout.
uk: Електронна пошта яку ви використовували під час перевірки.

en: Empty Trash
uk: Очистити Корзину

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enable reviews
uk: Увімкнути відгуки

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Enter a username or e-mail address.
uk: Введіть ім'я користувача або адресу електронної пошти.

en: Entre R&iacute;os
uk: Між R&iacute;os

en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

en: Eritrea
uk: Еритрея

en: Estonia
uk: Естонія

en: Ethiopia
uk: Ефіопія

en: Expiry (MM/YY)
uk: Спливає (MM/РР)

en: Falkland Islands
uk: Фолклендські острови

en: Faridpur
uk: Фарідпур

en: Faroe Islands
uk: Фарерські острови

en: Featured
uk: Вибрані

en: Feni
uk: Фені

en: Fiji
uk: Фіджі

en: File Name
uk: Назва файлу

en: Filter
uk: Фільтр

en: Filter by
uk: Фільтрувати за

en: Filter by price
uk: Фільтрувати за ціною

en: Finland
uk: Фінляндія

en: First Name
uk: Ваше ім'я

en: First name
uk: Ім'я

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Footer Text
uk: Текст нижнього колонтитулу

en: France
uk: Франція

en: Free!
uk: Завантаження бонуса безкоштовне!

en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

en: French Polynesia
uk: Французька Полінезія

en: French Southern Territories
uk: Французькі Південні Території

en: From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">edit your password and account details</a>.
uk: З вашої прикладної панелі ви можете переглядати останні замовлення, керувати доставкою і виставлення рахунків та <a href="%s"> редагувати свій пароль і деталі рахунку </a>.

en: Gabon
uk: Габон

en: Gaibandha
uk: Гайбандха

en: Gambia
uk: Гамбія

en: Gazipur
uk: Газипур

en: General
uk: Загальні

en: General Options
uk: Загальні опції

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Georgia
uk: Грузія

en: Germany
uk: Німеччина

en: Ghana
uk: Гана

en: Gibraltar
uk: Гібралтар

en: Good
uk: Добре

en: Gopalganj
uk: Гопалгандж

en: Greece
uk: Греція

en: Greenland
uk: Гренландія

en: Grenada
uk: Гренада

en: Grouped product
uk: Груповані продукти

en: Guadeloupe
uk: Гваделупа

en: Guatemala
uk: Гватемала

en: Guernsey
uk: Гернсі

en: Guest
uk: Гість

en: Guinea
uk: Гвінея

en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Бісау

en: Habiganj
uk: Хабігандж

en: Haiti
uk: Гаїті

en: Have a coupon?
uk: Є купон?

en: Heard Island and McDonald Islands
uk: Острів Херд і острови Макдональд

en: Height
uk: Висота

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
uk: Привіт. Ви замовляли бонус на сайті %s. Деталі замовлення та бонус у PDF файлі нижче:

en: Hidden
uk: Прихований

en: Hide if cart is empty
uk: Приховати, якщо кошик порожній

en: Honduras
uk: Гондурас

en: Hong Kong
uk: Гонконг

en: Hungary
uk: Угорщина

en: Iceland
uk: Ісландія

en: Image
uk: Зображення

en: In stock
uk: В наявності

en: India
uk: Індія

en: Indonesia
uk: Індонезія

en: Invalid Signature - failed to sort parameters
uk: Невірний підпис - не вдалось відсортувати параметри

en: Invalid Signature - signature method is invalid
uk: Невірний підпис - метод підпису невірний

en: Invalid coupon ID
uk: Недійсний ID купону

en: Invalid coupon code
uk: Невірний код купону

en: Invalid timestamp
uk: Невірна часова мітка

en: Inventory
uk: Склад

en: Iran
uk: Іран

en: Iraq
uk: Ірак

en: Isle of Man
uk: Острів Мен

en: Israel
uk: Ізраїль

en: Italy
uk: Італія

en: Ivory Coast
uk: Кот-д'Івуар

en: Jamaica
uk: Ямайка

en: Jamalpur
uk: Джамалпур

en: Japan
uk: Японія

en: Jersey
uk: Джерсі

en: Jessore
uk: Джессор

en: Jhalokati
uk: Джалокаті

en: Jhenaidah
uk: Дженайда

en: Jordan
uk: Йорданія

en: Joypurhat
uk: Джайпурхат

en: Kazakhstan
uk: Казахстан

en: Kenya
uk: Кенія

en: Keys/Apps
uk: Ключі/Додатки

en: Khagrachhari
uk: Кхаграчхарі

en: Khulna
uk: Кхулна

en: Kiribati
uk: Кірібаті

en: Kishoreganj
uk: Кішоргандж

en: Kuala Lumpur
uk: Куала-Лумпур

en: Kurigram
uk: Куріграм

en: Kushtia
uk: Куштія

en: Kuwait
uk: Кувейт

en: Kyrgyzstan
uk: Киргизія

en: Lakshmipur
uk: Лакшміпур

en: Lalmonirhat
uk: Лалмонірхат

en: Laos
uk: Лаос

en: Last Name
uk: Ваше прізвище

en: Last name
uk: Прізвище

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Last warning, are you sure?
uk: Останнє попередження, ви дійсно впевнені?

en: Latvia
uk: Латвія

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: Leave a Reply to %s
uk: Залишити коментар як %s

en: Lebanon
uk: Ліван

en: Left
uk: Лівий

en: Length
uk: Довжина

en: Lesotho
uk: Лесото

en: Liberia
uk: Ліберія

en: Libya
uk: Лівія

en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

en: Linked Products
uk: Пов'язані продукти

en: List
uk: Список

en: Lithuania
uk: Литва

en: Loading&hellip;
uk: Завантаження&hellip;

en: Location
uk: Розташування

en: Log in
uk: Увійти

en: Logged in as %s
uk: Ви увійшли як %s

en: Logout
uk: Вийти

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
uk: Забули пароль? Будь ласка, введіть ваш логін або адресу електронної пошти. Ви отримаєте посилання, щоб створити новий пароль по електронній пошті.

en: Low in stock
uk: Закінчується

en: Luxembourg
uk: Люксембург

en: LxWxH in decimal form
uk: ДхШхВ в десятковій формі

en: MM / YY
uk: MM / РР

en: Macao S.A.R., China
uk: Макао спеціальний адміністративний район, Китай

en: Macedonia
uk: Македонія

en: Madagascar
uk: Мадагаскар

en: Madaripur
uk: Мадаріпур

en: Magura
uk: Магура

en: Malawi
uk: Малаві

en: Malaysia
uk: Малайзія

en: Maldives
uk: Мальдіви

en: Mali
uk: Малі

en: Malta
uk: Мальта

en: Manage stock?
uk: Керувати наявністю?

en: Manikganj
uk: Манікгандж

en: Manual
uk: Ручний

en: Mark complete
uk: Маркувати як виконаний

en: Mark on-hold
uk: Маркувати як заморожений

en: Mark processing
uk: Маркувати як виконується

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові острови

en: Martinique
uk: Мартинюк

en: Mauritania
uk: Мавританія

en: Mauritius
uk: Маврикій

en: Max
uk: Макс.

en: Max price
uk: Найбільша ціна

en: Mayotte
uk: Майотта

en: Meherpur
uk: Мехерпур

en: Mexico
uk: Мексика

en: Micronesia
uk: Мікронезія

en: Min
uk: Мін.

en: Min price
uk: Мінімальна ціна

en: Missing parameter %s
uk: Відсутній параметр %s

en: Moldova
uk: Молдова

en: Monaco
uk: Монако

en: Mongolia
uk: Монголія

en: Montenegro
uk: Чорногорія

en: Monthly
uk: Щомісячно

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Morocco
uk: Марокко

en: Moulvibazar
uk: Маулвібазар

en: Move this item to the Trash
uk: Перемістити цей пункт в Корзину

en: Move to Trash
uk: Перемістити в Корзину

en: Mozambique
uk: Мозамбік

en: Munshiganj
uk: Муншигандж

en: Music
uk: Музика

en: My Account
uk: Мій обліковий запис

en: My Address
uk: Моя адреса

en: My Addresses
uk: Мої Адреси

en: Myanmar
uk: М'янма

en: Mymensingh
uk: Міменсінгх

en: Name
uk: Ім’я

en: Namibia
uk: Намібія

en: Naogaon
uk: Наогаон

en: Narail
uk: Нарайл

en: Narayanganj
uk: Нараянгандж

en: Narsingdi
uk: Нарсінгді

en: Natore
uk: Натор

en: Nauru
uk: Науру

en: Nawabganj
uk: Навабгандж

en: Nepal
uk: Непал

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: Netherlands Antilles
uk: Нідерландські Антильські острови

en: Netrakona
uk: Нетрокона

en: Never
uk: Ніколи

en: New Caledonia
uk: Нова Каледонія

en: New Product
uk: Новий продукт

en: New Product Category Name
uk: Нова назва категорії продуктів

en: New Product Tag Name
uk: Нова назва позначки продукту

en: New South Wales
uk: Новий Південний Уельс

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: New customer order
uk: Нове замовлення бонуса

en: New products
uk: Нові продукти

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

en: Niger
uk: Нігер

en: Nigeria
uk: Нігерія

en: Nilphamari
uk: Нілпхамарі

en: Niue
uk: Ніуе

en: No
uk: Ні

en: No Product Tags found
uk: Не знайдено позначок продукту

en: No Products found
uk: Не знайдено продуктів

en: No Products found in trash
uk: Не знайдено продуктів у кошику

en: No products in the cart.
uk: Немає товарів в кошику.

en: No route was found matching the URL and request method
uk: Не знайдено маршруту, що відповідає посиланню та запитуваному методу.

en: Noakhali
uk: Ноакхалі

en: None
uk: Немає

en: Norfolk Island
uk: острів Норфолк

en: North Korea
uk: Північна Корея

en: Northern Territory
uk: Північна територія

en: Norway
uk: Норвегія

en: Not that bad
uk: Не погано

en: Note:
uk: Примітка:

en: OK
uk: Підтвердити

en: OR
uk: ЧИ

en: Oman
uk: Оман

en: Only %s left in stock
uk: Лише %s в наявності

en: Optional
uk: Опції

en: Order
uk: Замовлення

en: Order #%s
uk: Замовлення #%s

en: Order #%s which was made %s has the status &ldquo;%s&rdquo;
uk: Замовлення #%s яке було зроблено %s і має статус &ldquo;%s&rdquo;

en: Order Again
uk: Замовити знову

en: Order Details
uk: Деталі замовлення

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Order Number:
uk: Номер замовлення

en: Order Received
uk: Завантаження бонуса

en: Order Total
uk: Кількість замовлень

en: Order Updates
uk: Замовлення оновлено

en: Order by
uk: Сортування

[ctx: Order status]
en: Cancelled
uk: Скасований

[ctx: Order status]
en: Completed
uk: Виконаний

[ctx: Order status]
en: Failed
uk: Невдалий

[ctx: Order status]
en: On Hold
uk: На утриманні

[ctx: Order status]
en: Pending Payment
uk: Очікування оплати

[ctx: Order status]
en: Processing
uk: Виконується

[ctx: Order status]
en: Refunded
uk: Повернутий

en: Order status changed from %s to %s.
uk: Статус замовлення змінений з %s на %s.

en: Orders
uk: Замовлення

en: Out of stock
uk: Немає в наявності

[ctx: Page setting]
en: Cart
uk: Кошик

[ctx: Page setting]
en: Checkout
uk: Оплата

[ctx: Page setting]
en: My Account
uk: Мій обліковий запис

[ctx: Page slug]
en: cart
uk: кошик

[ctx: Page slug]
en: checkout
uk: перевірити

[ctx: Page slug]
en: my-account
uk: мій рахунок

[ctx: Page slug]
en: shop
uk: магазин

[ctx: Page title]
en: Cart
uk: Кошик

[ctx: Page title]
en: Checkout
uk: Оплата

[ctx: Page title]
en: My Account
uk: Мій обліковий запис

[ctx: Page title]
en: Shop
uk: Магазин

en: Pakistan
uk: Пакистан

en: Palestinian Territory
uk: Палестинська територія

en: Panama
uk: Панама

en: Papua New Guinea
uk: Папуа-Нова Гвінея

en: Paraguay
uk: Парагвай

en: Parent
uk: Предок

en: Parent Product
uk: Батьківський продукт

en: Parent Product Category
uk: Батьківська категорія продуктів

en: Parent Product Category:
uk: Батьківська категорія продуктів:

en: Parent Theme Version
uk: Версія батьківської теми

en: Password
uk: Пароль

en: Password Change
uk: Зміна пароля

en: Paused
uk: Призупинений

en: Paused <span class="count">(%s)</span>
uk: Призупинений <span class="count">(%s)</span>

en: Pay
uk: Платити

en: Pay for order
uk: Оплатити замовлення

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing.
uk: PayPal дозволяє відправляти на одну адресу. Якщо ви використовуєте PayPal для етикетки перевезення  ви можете віддати перевагу поштовій адресі, а не адресі рахунків.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
uk: PayPal перевіряє адреси, тому цей параметр може викликати помилки (ми рекомендуємо тримати його вимкненим).

en: Payment Method:
uk: Спосіб Оплати:

en: Payment method added.
uk: Спосіб оплати доданий.

en: Payment via %s
uk: Оплата через %s

en: Perfect
uk: Прекрасно

en: Permissions
uk: Дозволи

en: Peru
uk: Перу

en: Philippines
uk: Філіппіни

en: Phone
uk: Телефон

en: Pitcairn
uk: Піткерн

en: Place order
uk: Замовити

en: Please enter a valid account username.
uk: Будь ласка, введіть вірне ім'я користувача облікового запису.

en: Please enter an account password.
uk: Будь ласка, введіть пароль облікового запису.

en: Please enter in country code with two capital letters.
uk: Будь ласка введіть код країни з двома великими літерами.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
uk: Будь-ласка, введіть адресу електронної пошти PayPal; це необхідно для того, щоб прийняти платіж.

en: Please provide a valid email address.
uk: Будь-ласка, вкажіть діючу адресу електронної пошти.

en: Poland
uk: Польща

en: Popular Product Tags
uk: Популярні позначки продуктів

en: Portugal
uk: Португалія

en: Preview
uk: Передній перегляд

en: Preview &#8220;%s&#8221;
uk: Попередні перегляди &#8220;%s&#8221;

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Price
uk: Ціна

en: Price:
uk: Ціна:

en: Proceed to Checkout
uk: Продовжити до перевірки

en: Processing
uk: Виконується

en: Product
uk: Бонус

en: Product Categories
uk: Категорії продуктів

en: Product Category
uk: Категорія продуктів

en: Product Description
uk: Опис

en: Product Gallery
uk: Фотогаларея продукту

en: Product ID:
uk: Ідентифікатор продукту:

en: Product Image
uk: Зображення продукту

en: Product SKU must be unique.
uk: Артикул продукту повинен бути унікальним

en: Product SKU:
uk: Артикул продукту:

en: Product Short Description
uk: Короткий опис

en: Product Tag
uk: Позначка продукту

en: Product Tags
uk: Позначки продуктів

en: Product Type
uk: Тип продукту

en: Product name
uk: Назва продукту

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
uk: Кількість

en: Products
uk: Продукти

en: Public
uk: Публікувати

en: Qatar
uk: Катар

en: Qty
uk: Кількість

en: Quantity
uk: Кількість

en: Queensland
uk: Квінсленд

en: Query type
uk: Тип запиту

en: Random
uk: Випадково

en: Rate&hellip;
uk: Рейтинг&hellip;

en: Rated %d out of 5
uk: Рейтинг %d з 5

en: Rated %s out of 5
uk: Оцінено в %s з 5

en: Read More
uk: Читати далі

en: Read more
uk: Читати далі

en: Recent Orders
uk: Останні замовлення

en: Refund
uk: Повернути

en: Refunded
uk: Повернутий

en: Register
uk: Реєстрація

en: Regular Price
uk: Звичайна ціна

en: Related Products
uk: Інші бонуси

en: Remember me
uk: Памятати меене

en: Remove
uk: Видалити

en: Remove filter
uk: Видалити фільтр

en: Remove image
uk: Видалити зображення

en: Remove product image
uk: Видалити зображення продукту

en: Remove this item
uk: Видалити цю позицію

en: Reports
uk: Звіти

en: Republic of Ireland
uk: Ірландія

en: Restore
uk: Відновити

en: Restore this item from the Trash
uk: Відновити цей пункт з Корзини

en: Return To Cart
uk: Повернутися в кошик

en: Return To Shop
uk: Повернення в магазин

en: Returning customer?
uk: Повернення клієнту?

en: Reunion
uk: Реюньйон

en: Reviews
uk: Відгуки

en: Reviews (%d)
uk: Відгуки (%d)

en: Right
uk: Правий

en: Romania
uk: Румунія

en: Russia
uk: Росія

en: Rwanda
uk: Руанда

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
uk: Сан-Томе і Принсіпі

en: SKU
uk: Артикул

en: SKU:
uk: Артикул:

en: Saint Barth&eacute;lemy
uk: Сен-Бартелемі

en: Saint Helena
uk: острів Святої Єлени

en: Saint Kitts and Nevis
uk: Сент-Кітс і Невіс

en: Saint Lucia
uk: Сент-Люсія

en: Saint Martin (Dutch part)
uk: Сен-Мартен (голландський частина)

en: Saint Martin (French part)
uk: Сен-Мартен (французька частина)

en: Saint Pierre and Miquelon
uk: Сен-П'єр і Мікелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
uk: Сент-Вінсент і Гренадіни

en: Sale Price
uk: Ціна зі знижкою

en: Sale Price Dates
uk: Дата ціни зі знижкою

en: Sale!
uk: Розпродаж!

en: San Marino
uk: Сан-Маріно

en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

en: Save
uk: Зберегти

en: Save Address
uk: Зберегти адресу

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Schedule
uk: Графік

en: Search
uk: Пошук

en: Search Key
uk: Знайти ключ

en: Search Product Categories
uk: Шукати категорії продуктів

en: Search Product Tags
uk: Шукати позначки продукту

en: Search Products
uk: Шукати продукти

en: Search for:
uk: Пошук за запитом:

en: Select
uk: Вибір

en: Select a category
uk: Оберіть категорію

en: Select a state&hellip;
uk: Оберіть область&hellip;

en: Select all
uk: Вибрати усі

en: Select none
uk: Відмінити вибір

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
uk: Відправити  реквізити доставки для PayPal замість рахунків.

en: Senegal
uk: Сенегал

en: Separate Product Tags with commas
uk: Розділяйте позначки продукту комами

en: Serbia
uk: Сербія

en: Set product image
uk: Встановити зображення продукту

en: Set regular prices
uk: Встановити звичайну ціну

en: Set sale prices
uk: Встановити ціну зі знижкою

en: Settings
uk: Налаштування

[ctx: Settings group label]
en: Checkout
uk: Оплата

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
uk: Оплата

en: Seychelles
uk: Сейшельські острови

en: Ship to a different address?
uk: Відправити до іншої адреси?

en: Shipping
uk: Доставка

en: Shipping Address
uk: Адреса доставки

en: Shipping Classes
uk: Класи доставки

en: Shipping address
uk: Адреса доставки

en: Shipping:
uk: Доставка:

en: Show all product types
uk: Показати усі типи продуктів

en: Show more details
uk: Показати більше деталей

en: Showing all %d results
uk: Відображаються усі %d результатів

en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

en: Simple
uk: Простий

en: Simple product
uk: Простий продукт

en: Singapore
uk: Сінгапур

en: Slovakia
uk: Словаччина

en: Slovenia
uk: Словенія

en: Sold Individually
uk: Продається окремо

en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

en: Somalia
uk: Сомалі

en: Sort Products
uk: Сортування продуктів

en: Sort by average rating
uk: Сортувати за рейтингом

en: Sort by newness
uk: Сортувати за датою створення

en: Sort by popularity
uk: Сортувати за популярністю

en: Sort by price: high to low
uk: Сортувати за ціною: від вищої до нищої

en: Sort by price: low to high
uk: Сортувати за ціною: від нижчої до вищої

[ctx: Sorting order]
en: Order
uk: Замовлення

en: South Africa
uk: Південна Африка

en: South Australia
uk: Південна Австралія

en: South Georgia/Sandwich Islands
uk: Південна Джорджія / Сандвічеві острови

en: South Korea
uk: Південна Корея

en: South Sudan
uk: південний Судан

en: Spain
uk: Іспанія

en: Sri Lanka
uk: Шрі Ланка

en: Standard
uk: Стандартний

en: Standard Product
uk: Стандартний продукт

en: Standard Rate
uk: Стандартний тариф

en: State / county
uk: Область / Країна

en: Status
uk: Статус

en: Stock
uk: Наявність

en: Stock Qty
uk: Кількість наявних одиниць

en: Stock status
uk: Наявність

en: Subcategories
uk: Підкатугорії

en: Submit
uk: Коментувати

en: Subtotal
uk: Проміжний підсумок

en: Subtotal:
uk: Разом:

en: Sudan
uk: Судан

en: Suriname
uk: Сурінам

en: Svalbard and Jan Mayen
uk: Шпіцберген і Ян-Маєн

en: Swaziland
uk: Свазіленд

en: Sweden
uk: Швеція

en: Switzerland
uk: Швейцарія

en: Syria
uk: Сирія

en: System Status
uk: Статус системи

en: Tag: | Tags:
uk[0]: Теґ:
uk[1]: Теґи:
uk[2]: Теґи:

en: Tags
uk: Теґи

en: Taiwan
uk: Тайвань

en: Tajikistan
uk: Таджикистан

en: Tanzania
uk: Танзанія

en: Tasmania
uk: Тасманія

[ctx: Tax status]
en: None
uk: Немає

en: Tel:
uk: Тел.:

en: Telephone
uk: Телефон

en: Telephone:
uk: Телефон:

en: Text
uk: Текст

en: Thailand
uk: Таїланд

en: Thank you. Your order has been received.
uk: Дякую. Ваш замовлення було отримано.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
uk: Наступні адреси будуть використовуватися на сторінці оформлення замовлення за замовчуванням.

en: The handler for the route is invalid
uk: Обробник маршруту невірний

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
uk: Параметри: &quot;Діючий&quot; (товар доставляється), &quot;Призупинений&quot; (не доставляється), або &quot;Вимкнений&quot; (не доставляється через проблеми доставки).

en: Theme
uk: Тема

en: There are no reviews yet.
uk: Відгуки відсутні.

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
uk: Є деякі проблеми з пунктами у вашому кошику (як показано вище). Будь-ласка, поверніться до сторінки кошика і поправте ці проблеми, перш ніж перевірити.

en: This email address is already registered.
uk: Ця адреса електронної пошти вже зареєстрована.

en: This is where you can add new products to your store.
uk: Це там, де ви можете додавати нові продукти до свого магазину.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
uk: Цей продукт на данний час недоступний

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Timor-Leste
uk: Тимор-Лешті

en: To reset your password, visit the following address:
uk: Щоб скинути пароль, відвідайте наступну адресу:

en: Togo
uk: Того

en: Tokelau
uk: Токелау

en: Tonga
uk: Тонга

en: Total
uk: Загальна

en: Total:
uk: Всього:

en: Totals
uk: підсумок

en: Track
uk: Трек

en: Trash
uk: Корзина

en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

en: Tunisia
uk: Туніс

en: Turkey
uk: Туреччина

en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
uk: Теркс і Кайкос острова

en: Tuvalu
uk: Тувалу

en: Type
uk: Тип

en: URL
uk: Посилання

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
uk: Грузія

en: Uganda
uk: Уганда

en: Ukraine
uk: Україна

en: Ukrainian Hryvnia
uk: Українська гривня

en: Uncategorized
uk: Без категорії

en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

en: United Kingdom (UK)
uk: Великобританія

en: United States (US)
uk: Сполучені Штати Америки

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Unlimited
uk: Безлімітно

en: Unpublished
uk: Неопублікований

en: Update
uk: Оновити

en: Update Cart
uk: Оновлення кошика

en: Update Product Category
uk: Оновити категорію продуктів

en: Update Product Tag
uk: Оновити позначку продукту

en: Update Totals
uk: Оновлення підсумку

en: Update country
uk: Оновити країну

en: Update totals
uk: Оновлення підсумку

en: Upload/Add image
uk: Завантажити/Додати зображення

en: Uruguay
uk: Уругвай

en: Use as product image
uk: Використати як зображення продукту

en: Use image
uk: Використати зображення

en: Used for variations
uk: Використовувати для варіантів

en: Username
uk: Логін

en: Username or email
uk: Ім'я користувача чи e-mail

en: Username or email address
uk: Ім'я користувача чи адреса e-mail

en: Username: %s
uk: Ім'я користувача: %s

en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

en: Vanuatu
uk: Вануату

en: Variation Description:
uk: Опис варіанту:

en: Variation ID:
uk: ID варіанту:

en: Variations
uk: Варіанти

en: Vatican
uk: Ватикан

en: Venezuela
uk: Венесуела

en: Very Poor
uk: Дуже примітивно

en: Victoria
uk: Вікторія

en: Vietnam
uk: В'єтнам

en: View
uk: Переглянути

en: View &#8220;%s&#8221;
uk: Перегляди &#8220;%s&#8221;

en: View Cart
uk: До кошика

en: View Product
uk: Переглянути продукт

en: Virtual
uk: Віртуальний продукт

en: Visit plugin homepage
uk: Відвідати сторінку плагіну

en: Wallis and Futuna
uk: Уолліс та Футуна

en: Weight
uk: Вага

en: Western Australia
uk: Західна Австралія

en: Western Sahara
uk: Західна Сахара

en: Western Samoa
uk: Західне Самоа

en: Width
uk: Ширина

en: WooCommerce Cart
uk: WooCommerce Кошик

en: WooCommerce Product Categories
uk: Категорії продуктів WooCommerce

en: WooCommerce Products
uk: WooCommerce Продукти

en: WooCommerce Support
uk: Підтримка WooCommerce

en: Yemen
uk: Ємен

en: Yes
uk: Так

en: You have received an order from %s. The order is as follows:
uk: Ви отримали замовлення бонуса від %s. Замовлено:

en: You may also like&hellip;
uk: Зверніть увагу також на&hellip;

en: You must be logged in to checkout.
uk: Ви повинні увійти в систему, щоб провірити.

en: Your Rating
uk: Ваш рейтинг

en: Your Review
uk: Ваш відгук

en: Your cart is currently empty.
uk: Ваш кошик порожній.

en: Your comment is awaiting approval
uk: Ваш коментар очікує підтвердження

en: Your order
uk: Ваше замовлення

en: Your order is complete
uk: Ваше замовлення завершено

en: Zambia
uk: Замбія

en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

en: and was completed
uk: і було виконано

[ctx: breadcrumb]
en: Home
uk: Домівка

en: cm
uk: см

[ctx: default-slug]
en: shop
uk: магазин

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
uk: доставка

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
uk: покупка

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
uk: %qty% результатів доступно, використовуйте стрілки вверх і вниз для навігації

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
uk: Помилка завантаження

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
uk: Завантаження результатів&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
uk: Співпадінь не знайдено

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
uk: Один з результатів доступний, натисніть Ввід для його вибору.

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
uk: Будь ласка видаліть %qty% символів

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
uk: Будь ласка видаліть 1 символ

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
uk: Будь ласка ввидеіть %qty% символів

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
uk: Будь ласка введіть 1 символ

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
uk: Пошук&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
uk: Ви можете вибрати тільки %qty% продуктів

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
uk: Ви можете вибрати тільки 1 продукти

en: g
uk: г

en: is a required field.
uk: є обов'язковим полем.

en: is not a valid email address.
uk: неправильний адрес електронної пошти.

en: key
uk: ключ

en: keys
uk: ключі

en: kg
uk: кг

[ctx: label]
en: Search for:
uk: Пошук за запитом:

en: m
uk: м

[ctx: min_price]
en: From:
uk: Від:

en: mm
uk: мм

en: out of 5
uk: з 5

en: pay
uk: платити

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
uk: Квартира, блок (за бажанням)

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
uk: Нотатки для вошого замовлення, наприклад спеціальні днотатки про доставку.

[ctx: placeholder]
en: Password
uk: Пароль

[ctx: placeholder]
en: Search Products&hellip;
uk: Пошук продуктів&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Street address
uk: Вулиця

[ctx: placeholder]
en: Username
uk: Логін

en: product
uk: продукт

en: required
uk: обов'язкове поле

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
uk: Замовлення

[ctx: submit button]
en: Search
uk: Пошук

en: variation added
uk: варіант додано

en: variations added
uk: Варіанти додано

en: verified owner
uk: Перевіряється власником

en: via %s
uk: через %s
