Stable (latest release) - en to ru translation catalogue (5 entries)

note: Author of the plugin/theme
en: Jake Goldman, 10up
ru: Джейк Голдман, 10up

en: To reposition an item, simply drag and drop the row by "clicking and holding" it anywhere (outside of the links and form controls) and moving it to its new position.
ru: Чтобы переместить элемент, просто перетащите строку в нужное место, кликнув в любой её точке (кроме ссылок и полей форм) и продолжая удерживать.

note: #-#-#-#-#  tmp-simple-page-ordering.pot (Simple Page Ordering 2.2.4) #-#-#-#-# Description of the plugin/theme
en: Order your pages and hierarchical post types using drag and drop on the built in page list. For further instructions, open the "Help" tab on the Pages screen.
ru: Сортируйте страницы и иерархические типы записей простым перетаскиванием в списке страниц. Чтобы узнать болье, откройте вкладку «Помощь» на экране «Страницы».

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Simple Page Ordering
ru: Простая сортировка страниц

en: Sort by Order
ru: Отсортировать по порядку
